Sohbet Etme Sanatı - BuSohbet.Com - Canlı Sohbet Chat Odaları Mobil Sohbet Sitesi

Sohbet Etme Sanatı

İnsanların birbirleriyle olan sohbet etme sanatı, ilişkilerinde kurulan bağların kuvvetlenmesiyle meydana gelen güzel arkadaşlıkların başlamasıyla sohbeti en güzel şekilde ifade etmektir. “Sohbet etmenin de sanatı mı olur?” diye düşünenler aranızdan çıkabilir. Tabii ki; sohbet etmenin sanatı vardır. Sohbet Etme Sanatı Çünkü; herkes aynı şekilde sohbet edemez. Çekingenlik olur, ne yazacağını bilemez, sohbete nasıl başlayacağını düşünür, sohbeti nasıl sürdürebileceğini düşünmesi de cabası. Davranışlarımızı belirleyen düşüncelerimizdir. Önyargı ile hareket edersek kimseyle diyalog kuramayız ya da zor bir hale gelir. Ne kadar cana yakın, içten ve samimi olursak, karşımızdaki kişi de bize o kadar güzel bir yaklaşım sergiler. Güven duygusu bile oluşur. Enerjik ve iyimser bir sohbetin tek anahtarı; “Sohbet Etme Sanatı`ndan” geçer. Bu da etkili bir iletişim ile olur.

Etkili İletişim Nedir?

Etkili iletişim, insanlarla sohbet ederken karşınızdaki kişide iyi bir etki bırakmaktan geçer. Etki-tepki meselesidir. Kişi ne kadar karşısındaki kişiye iyi davranırsa, karşılığında olumlu bir tepki ile karşılaşabilir. Fakat istisnalar da söz konusudur. Bazı insanlar sen ne kadar iyi davranırsan karşındaki kişide bir önyargı mevcut ise hiçbir şekilde senin sohbetini istemez. Bunun için önyargısız olmak şarttır.

Eski dostlukların iletişime etkisi ne kadardır?

Günümüzde eski dostlukların sayısı azalmakla beraber iletişime etkisi oldukça etkilidir. Günümüzde eski dostlukların sayısı azalsa da, iletişime olan etkisi oldukça etkilidir. Eski bir dostunuz sizin her şeyinizi bilmektedir. Kurulan bağlar ne kadar kuvvetli ise, sohbetin önemi de o kadar büyüktür. Eğer eski bir dostunuz varsa, bağınızı koparmayın. Çünkü; böyle arkadaşlıklar zor bulunur. İletişime olan etkisi, bir ömür devam eder. Yaşadığımız süre boyunca ilişkiler devam ettiği sürece eski dostluklar unutulmaz. Her zaman da var olacaklardır.

Sohbet etme sanatı

Yeni insanlarla etkili bir iletişim nasıl olmalıdır?

Yeni insanlarla etkili bir iletişim öncelikle önyargısız, eleştiriden uzak, yapıcı bir sohbetten geçer. Sohbet edecek kişiler doğal olmalıdırlar. Aceleci davranmadan, karşısındakine güven duygusu aşılayarak, pozitif bir sohbet etmekten geçmektedir. Kendiniz olun ve asla karşı tarafı rencide edici sözler sarfetmeyin. Yeni dostluklar kurmak kadar mükemmel bir şey yoktur. Yeter ki; isteyin, her şey istemekle başlar. İsteyerek yapılan sohbetler yeni ilişkilere de yelken açar. Diyelim ki; yeni bir insanla sohbetiniz başladı. Hemen “nerelisin, kaç yaşındasın” yerine “hobilerin nelerdir?, nelerden hoşlanırsın? vs.” gibi ilgi çekici sorular sormak karşımızdaki kişinin de hoşuna gidecektir. Çok merakta iyi değildir. Sohbeti başlatan kimse, sohbeti devam ettirmekte ona bağlıdır. Aslında sohbet karşılıklıdır. Biri başlar, diğeri devam eder asla bitirilmemeli sohbet. Sohbet devam ettikçe dostluklar önem kazanır.

“Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” sözü ne kadar doğrudur?

Seçtiğimiz kişiler tamamen karakterimizle alakalıdır. Kimileri kendisi gibi olan insanları seçmektedir. Bazı insanlar ise zıt karakterde insanlarla iletişim halinde olmayı yeğlemektedir. Sonuç itibariyle; iki seçimde de dostluk kazanıyor. Kişi bazen içinde barındıran huylarını açığa vurmakta zorlanır. Bu da arkadaş seçimiyle ortaya çıkar. En güzel dostluklar doğru seçimlerle başlar. Seçiminiz ne kadar doğru ise; ilişkilerinizin de verimli bir şekilde devam etmesi muhtemeldir. Arkadaş, arkadaşın dayanağıdır. Güven içerisinde oluşan bir arkadaşlıktan daha ötesi yoktur. Günümüzde insanlar birkaç arkadaş ile hayatlarını idame ettirirler. Çünkü; arkadaş edinmek artık daha da zor bir hale gelmiştir.

Sohbet esnasında yapılması gereken önemli şeyler nelerdir?

Sohbet esnasında yapılması gereken önemli şeyler şunlardır: Aceleci davranmayın. Özgüveniniz tam olsun. Kendinizle barışık olun. Yalan söz söylemeyin. Kendiniz olun. İyimser olun. Enerjiniz yüksek olsun. Olduğunuz gibi olun. Prensiplerinizden ödün vermeyin. Sevgi ve saygı çerçevesinde olsun sohbetleriniz. Profesyonel insan olun. Sohbetinizi aşkla yapın, öyle ki, arkadaşlarınız sizin sohbetinizi her daim ister. Severek ve isteyerek iletişim kurun ve iletişim halinde kalın. Ayrıca kardeş sitemizi bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

Sohbet etme sanatını bilmeyen kişilere birkaç tavsiye…

Sohbeti en güzel bir şekilde yerine getirmek için yapılacaklar arasında en önemli özellik dürüstlüktür. Dürüst insan her yerde kazanır. Diğer bir özellik ise; samimiyet. Samimi insan her sohbetinde kendini belli eder. Böylece insanları kendine çeker. Pozitif düşünerek hareket etmek. Her insan pozitif olamaz ama pozitif olabilen insan daha iyi arkadaşlıklar kurabilme yetisine sahiptir. Enerjiniz yüksek olmalıdır. Gün içerisinde herkesin modu yüksek olacak diye bir kaide yoktur. Olumlu sözler söyleyin kendinize, sabah güzel bir kahvaltı ve temiz bir hava alarak güzel bir enerjiye sahip olmanız kaçınılmazdır. Sohbet ederken tartışmalardan uzak durunuz. Herkes aynı düşüncede olmayabilir. Yapıcı tartışmalar size arkadaşlıklar kazandırır lakin yapıcı olmayanlar da var bunlar da dostluklar kazanmanızda vesile olur. Siz mümkün olduğunca iyi dostluklar kurmaya çalışın. Güzel sözler sarfedin. Sohbetiniz ne kadar güzel olursa, o kadar etkileyici bir ortam yaratabilirsiniz. Profesyonel insan olun. Sohbetinizi ne kadar profesyonelce edebilirseniz, geribildirimler o derece iyileşecek ve sohbetleriniz daha akıcı hale gelecektir.

Sonuç itibariyle;

Sohbet etmek herkesin harcı değildir. Bunun da bir sanatı vardır. Doğru kişilerden öğrenilmesi gerekir. Sohbeti güzel yapan şey de, doğru yapılan bir sohbetten geçer. Bunu öğrenmek için ya içten yapacaksınız kurallara uyarak ya da bilen kişilere danışacaksınız. İnsan ilişkilerini en iyi bilen kişiler bu işte profesyonel olan kişilerdir. Onlardan gerekli yardımı alarak bu işe başlayabilirsiniz. Sohbet etme sanatı makalemiz buraya kadardı. Sonuç olarak sohbet etmenin de bir sanat olduğunu bu yazımda öğrenmiş bulunmaktayız. Sohbetiniz bol ve sıcak olmasını dilerim. 🙂 Ayrıca sohbet odalarımıza hemen girmek için bu adreste bulunan linke tıklamanız yeterli olucaktır. Ama hızlı olmanız da fayda var. Ne için ve neden yaşadığınızı asla unutmayın. Her şey ama her şey gönlünüzce olsun.


Sohbet Etme Sanatı

Adlı Makalemizi Okudunuz.

Sizinle birlikte 96 kişi bu makaleyi okudu.

Makalenin Yazarı: admin, Bu makaleyi 29 Nisan 2024 tarihinde yayınladı.


Görüşlerinizi bizimle Yorumlar kısmında paylaşabilir, diğer ziyaretçilerle etkileşime geçebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Günün Sözü


GününSözü
En büyük engel, kendi korkularımızdır. - Anonim

Copyright 2024 © BuSohbet.Com Tüm Hakları Saklıdır.